شرکت مخابرات ایران

شرکت مخابرات ایران

شرکت مخابرات ایران

در تاریخ 1399/12/29 تعداد 17,024,573 سهم از سهام شرکت مخابرات ایران (وتوصا) به ارزش 178,758,016,500 ریال

متعلق به شرکت سرمایه گذاری استان همدان می باشد.

شركت مخابرات ايران

شركت مخابرات ايران در 29 خرداد ماه سال 1350، با سرمايه‌اي بالغ بر 5 ميليارد ريال تأسيس شد. در سال 1372 تلفن همراه در کشور با تلاش‏های شرکت مخابرات ایران راه‏اندازی شد. این بخش در سال 1383 در قالب شخصیت حقوقی مستقل با نام شرکت ارتباطات سیار ایران از بدنه شرکت مخابرات ایران جدا شد.

طبق مصوبه اسفند ماه سال 1385 هيئت محترم وزيران، شركت مخابرات ايران مشمول واگذاري به بخش خصوصي از طريق عرضه سهام آن در بورس اوراق بهادار گرديد. با عنايت به ماده 587 قانون تجارت از تاريخ ايجاد، واجد شخصيت حقوقي گرديده و در اجراي اصل 44 قانون اساسي و به موجب ماده 7 قانون برنامه چهارم توسعه اقتصادي اجتماعي و فرهنگي جمهوري اسلامي ايران و تصويب نامه هيئت وزيران به شماره 28627/ت/39760 مورخ 29/2/87 به شركت سهامي عام تبديل گرديده و طي شماره 325081 به عنوان شركت سهامي عام در اداره ثبت شركت‏ها و مؤسسات غيرتجاري ثبت گرديده است.
پس از این مقطع حساس و شکل‏گیری و اوج گرفتن رقابت در بازار فاوای کشور، شرکت مخابرات ایران تلاش کرده است تا علاوه بر حفظ رسالت همیشگی و ملی خود، نسبت به ارتقای کیفیت خدمات، بهبود بهره‏وری، توسعه کسب‏وکارهای جدید و کمک به سایر بازیگران عرصه ارتباطات بیش از پیش در توسعه اقتصاد ملی نقش ایفا کند.
شرکت مخابرات ایران با تمام چالش هایی که در مسیر خود داشته است، در سال 97 با اتخاذ سیاست¬های ترکیبی از جمله همکاری با تولیدکنندگان و مشاوران داخلی، پایبندی به تعهدات خود در قبال کارکنان، مدیریت موثر هزینه ها و انجام پروژه های بهبود، جایگاه خود را در عرصه داخلی در مقام بزرگترین اپراتور ارتباطی کشورحفظ نموده است. برخی از مهمترین دستاوردهای محقق شده طی یک سال گذشته شامل بهبود رویکردهای عملیاتی و اجرایی، کاهش و مدیریت هزینه‏ ها، شناسایی و مدیریت یکپارچه دارایی ها، رسیدگی به مسائل و مشکلات نیروی انسانی، بهبود در شبکه و فناوری اطلاعات و تفکیک کامل ترافیک در سراسر کشور است.